Za více než 13 let v realitách jsem se naučil, že realitní obchody jsou jako když skládáte mozaiku. Někdy lehčí, někdy těžší.

Hledáte všechny dílky, které do sebe správně zapadnou. Když intenzivně pracujete, najdete nakonec řešení, po kterém toužíte.

David Přikryl, realitní makléř pro Prahu a okolí

Co jsem zač?

Pocházím z Brna, kde jsem vystudoval VUT Brno, Fakultu podnikatelskou, obor podnikové finance a obchod.

Mluvím plynně anglicky a německy. Od roku 2002 žiji a pracuji v Praze.

Na práci v realitách mě nejvíc baví to, že se můžu pořád učit něco nového a posouvat se tak profesně dál.

Naplňuje mě pocit obchodního úspěchu z každé dokončené transakce.

Co jsem dělal dříve?

V realitách jsem od roku 2005. Pracoval jsem nejdřív v České spořitelně, kde jsem zařizoval financování pro developery a investory.

Později jsem přešel do realitního fondu jako asset manažer, kde jsem se staral o část portfolia, zvyšoval jeho hodnotu a následně ho prodával.

Můj nejúspěšnější obchod byl prodej kancelářské budovy za 21 mil. EUR v Praze na Pankráci.

Co dělám dnes?

Odešel jsem z korporátního světa a dnes jsem členem komunity realitních maklěřů Qara (Quality Assured Real Estate Advisors). Pomáhám klientům při koupi (www.koupimprvnibyt.cz), prodeji a pronájmu bytů v Praze.

Neustále se vzdělávám, abych mohl vylepšovat své služby. 

Ve svém volném čase nejraději chodím do fitka. Miluju cestování a rád jezdím za sluncem k moři.

Stručně o mně ve videu

Certifikace

Jsem připravený i na změny v realitním podnikání a přechod na vázanou živnost zprostředkovatelské činnosti. Složil jsem zkoušku odborné způsobilosti, která je akreditovaná Ministerstvem pro místní rozvoj ČR.

Moje realitní knihy

Rád píši a ukazuji svým čtenářům nové možnosti, než udělají důležitá rozhodnutí. Začtěte se.

Toto je můj první e-book. Už ho četlo víc jak 1700 čtenářů. Jsem nadšený, že se takto můžou lidé dozvědět mnoho praktických a užitečných informací, než se pustí do koupě bytu.

Čtenáři tohoto e-booku nejvíc oceňují, že je praktický a srozumitelný. Říkají, že v něm našli spoustu důležitých informací, které se jim budou při koupi bytu hodit.

Prodej bytu vás může hodně stresovat, a taky můžete udělat spoustu chyb. Stejně jako mé první 2 knihy i tento e-book je plný rad a tipů, abyste nepřišli při prodeji bytu o svůj čas a hlavně peníze.