Jak hledat byt na pronájem v dnešní době?

Hledáte byt na pronájem? Potom se vám může hodit těchto pár tipů z mé realitní praxe. Jako realitní makléř vidím, kolik chyb dělají zájemci zbytečně a přicházejí tak o zajímavé příležitosti.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Kde hledat nabídky bytů na pronájem

Určitě znáte spoustu realitních portálů, kde se byty inzerují. Na příklad Sreality nebo Bezrealitky a podobně. Pokud byste měli každý server procházet jednotlivě, zabralo by vám to celkem dost času a určitě byste to nedělali pravidelně.

Na to je jednoduché řešení. Stačí si nastavit hlídacího psa na Bydlibotu, který sdružuje nabídky všech nejnavštěvovanějších realitních portálů. Každá nová nabídka podle vašich kritérií vám přijde okamžitě do mailu a dozvíte se o ní jako jedni z prvních.

Jak reagovat na nabídky bytů na pronájem

Jakmile se vám bude některý byt líbit, doporučuji na nabídku okamžitě volat. Nenechávat vzkazy přes odpovědní formuláře. Cílem je, abyste si domluvili prohlídku. A to se po mailech nedělá. Na to nikdo nemá čas.

Makléřům se nejspíš dovoláte v dopoledních hodinách, protože odpoledne a večer už mívají obvykle prohlídky.

Když už se rozhodnete nechat vzkaz, krátce se aspoň představte a nabídněte své časové možnosti ohledně prohlídek. Vzájemná komunikace se tak urychlí.

Co pronajímatel očekává

Nemá smysl hledat pronájem moc dlouho dopředu. Samozřejmě záleží na vaší aktuální situaci, kde zrovna bydlíte a jak rychle se můžete přestěhovat. Pronajímatelé obvykle očekávají, že se budete moci nastěhovat tak do 1 měsíce nebo dříve.

Jestli se vám bude nějaký byt líbit, měli byste se rozhodnout nejlépe už na prohlídce nebo do pár hodin po ní. Nabídka bytů je relativně malá a zajímavé pronájmy mizí velmi rychle.

David Přikryl
Jsem autor projektu Jak prodat svůj byt a realitní makléř v jedné osoběŽiji v Praze, kde svým klientům pomáhám při koupi a prodeji bytu. Jsem členem komunity nezávislých realitních makléřů Qara (Quality Assured Real Estate Advisors), která mi poskytuje vynikající podporu a zázemí, abych mohl svou práci odvádět perfektně. Soustředím se víc na kvalitu než kvantitu, a proto se věnuji jen malému počtu zakázek, abych je mohl zpracovat kvalitně. Baví mě dělat složité obchody, protože mě profesně posouvají dál. Více o mně zde.>> Nechcete být na prodej bytu sami? Rád vám pomůžu. Více zde.>>

Chcete zjistit, za kolik prodáte svůj byt v Praze právě teď? Zjistěte to z pohodlí svého domova.

Odebírejte nové články na váš e-mail.

Navíc získejte ZDARMA praktický e-book 5 nejčastějších chyb při prodeji bytu.

Nechte se profesionálně zastupovat při prodeji svého bytu v Praze a prodejte svůj byt za nejlepší cenu, rychle a bezpečně.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů