Videoprohlídky nemovitostí – proč, jak a kam posunou prodej vašeho bytu

Do realitního marketingu se dostaly videoprohlídky teprve před pár lety. Na profesionální úrovni je zatím dělá jen pár makléřů. Chápu, že pro mnohé kolegy je to překročení určité komfortní zóny.  Nicméně dopad na výsledek prodeje, který klienty zajímá nejvíc, je velký.

Osobně považuji video za jeden z nejefektivnějších nástrojů, jak zaujmout potenciální kupující a vzbudit jejich pozornost.

Video má mnoho přínosů. Můžu v něm pracovat s emocemi a divák si začíná představovat, jak by se mu v bytě nebo rodinném domě bydlelo. Na prohlídku přijde dobře naladěný. Je zvědavý, jestli si potvrdí to, co viděl na internetu.

Video ušetří spoustu času a nedělají se mnohdy zbytečné fyzické prohlídky. Někteří zájemci už dokonce koupili nemovitost jen na základě videoprohlídky, aniž by ji sami fyzicky viděli.

Líbí se mi, že můžu pro kupující vytvořit nevšední zážitek z nakupování nemovitosti.

Aby bylo video poutavé, dodržuji několik zásad.

Příprava na natáčení – home staging a scénář k videu

Když už do výroby videa investuji své peníze, chci, aby vypadalo perfektně. Základ jsou 2 věci:

  1. Byt na natáčení připraví home stager
  2. Napíšu dobrý prodejní scénář

Jak probíhá home staging, jsem psal už v tomto článku. Při home stagingu jde o to, aby byt vypadal útulně a navozoval příjemnou atmosféru bydlení.

Home stager ví, jak má byt uzpůsobit, aby vypadal dobře ve videu a na fotkách.

Home staging jde použít nejen v obývaném ale i prázdném bytě.

Scénář k videu nechci mít dlouhý, abych se vešel s celkovou délkou videa do 2 – 3 minut. Před pár lety jsem si udělal kurz copywritingu a jeho zásady při psaní prodejních textů používám.

Scénář píši cíleně pro určitou skupinu kupujících, aby byl úderný, stručný a k věci. Na začátku videa vypíchnu 2 – 3 hlavní přínosy nabídky, abych upoutal divákovu pozornost. Už při psaní scénáře se rozhoduji, ve kterých záběrech budu mluvit na kameru, a které nahrajeme jen jako voice over.

Když mám scénář napsaný, udělám si takový malý test. Namluvím ho na hlasový záznamník, abych si poslechl, jak bude znít ve videu. Když se mi něco nezdá, scénář upravím.

Den natáčení

Záběry pro mě natáčí profesionální kameraman, který se specializuje na nemovitosti. Jsme už sehraní a víme, jak to udělat, aby bylo výsledné video výborné.

Na kameru mluvím s nadšením a s dostatečnou dávkou prodejní energie. Nechci to ale přehánět, aby projev působil pořád přirozeně, jako když jsem se zájemcem na skutečné prohlídce.

Finální video je potom zajímavé nejen pro skutečné kupující, ale i všechny ostatní diváky.

Postprodukce videa

Kameraman, se kterým spolupracuji, dělá i postprodukci. Vybere a sestříhá ty nejlepší záběry a přidá kontakty na mě, aby zájemci věděli, komu zavolat. 

Do videa přidáváme i titulky, protože lidé nemusí mít vždy možnost sledovat videa se zvukem.

Vytvořit opravdu dobré prodejní video je už celkem hodně práce. Pro své klienty tyto náklady zahrnuji už do své all-inclusive provize. Více k odměňování v tomto článku. >>

Líbil se vám tento článek? Přihlaste se k odběru dalších článků a navíc získejte praktický e-book zdarma. >>

Chcete taky prodat svou nemovitost? Pojďme se nezávazně sejít a probrat možnosti prodeje právě té vaší nemovitosti.

\"\"

Prodejte svůj byt v Praze za nejlepší cenu, rychle a bezpečně.

Provedu vás celým procesem od nastavení správné prodejní ceny až po předání bytu novému majiteli.

David Přikryl, realitní makléř

David Přikryl
Jsem autor projektu Jak prodat svůj byt a realitní makléř v jedné osoběŽiji v Praze, kde svým klientům pomáhám při koupi a prodeji bytu. Jsem členem komunity nezávislých realitních makléřů Qara (Quality Assured Real Estate Advisors), která mi poskytuje vynikající podporu a zázemí, abych mohl svou práci odvádět perfektně. Soustředím se víc na kvalitu než kvantitu, a proto se věnuji jen malému počtu zakázek, abych je mohl zpracovat kvalitně. Baví mě dělat složité obchody, protože mě profesně posouvají dál. Více o mně zde.>> Nechcete být na prodej bytu sami? Rád vám pomůžu. Více zde.>>

Chcete zjistit, za kolik prodáte svůj byt v Praze právě teď? Zjistěte to z pohodlí svého domova.

Odebírejte nové články na váš e-mail.

Navíc získejte ZDARMA praktický e-book 5 nejčastějších chyb při prodeji bytu.

Nechte se profesionálně zastupovat při prodeji svého bytu v Praze a prodejte svůj byt za nejlepší cenu, rychle a bezpečně.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů