Vytvořte pro kupující prohlídky bytu, na které jen tak nezapomenou

Myslíte si, že je důležité, jak s potenciálním kupujícím jednáte, když se vám poprvé ozve a přijde na prohlídku vašeho bytu? Já ano. Jsem přesvědčený o tom, že když vytvořím perfektní marketingové materiály (krásné fotky, poutavé moderované video a skvělé prodejní texty), musím tento profi přístup dodržet i v osobním jednání s potenciálním kupujícím.

Je potřeba si uvědomit, že na prohlídky bytů nechodí davy lidí jak do obchodu na Václaváku. Je to jen pár jedinců a nikoho nechcete ztratit zbytečně.

Když zájemce uvidí třeba toto prodejní video, je úplné jasný, že od prohlídky čeká obdobný standard. Přišlo by mi škoda, mu to nesplnit.

Nepodceňujte ani úvodní telefonický rozhovor

Možná se mi budete smát, ale vytvořil jsem si takový kouzelný návyk. Jakmile vidím, že mi volá neznámé číslo (teoreticky potenciální kupující), začnu mluvit o něco víc nahlas a s úsměvem. Vlastně se snažím vystupovat úplně stejně jako v prodejním videu, abych první dojem nepokazil.

Ohledně termínů prohlídek se snažím zájemcům maximálně vyjít vstříc a nevadí mi, když mohou přijít jen o víkendu.

Prohlídky se snažím domlouvat tak, abychom se v bytě nepotkali se současným majitelem. Opět bych přišel o body, když chci vytvořit perfektní první dojem. Kupující si tak můžou snadněji začít vytvářet svůj vlastní příběh, který je bude spojovat s jejich novým bydlením.

Více o tom, jakou součinnost potřebuji od majitele bytu v jednotlivých fázích prodeje, si přečtěte v tomto článku. >>

První prohlídka bytu

Do bytu dorazím minimálně o 15 minut dříve před dohodnutým termínem. Vyvětrám a rozsvítím všechna světla, aby místnosti nepůsobily tmavě. Potom zajdu pro zájemce ke vchodu domu. Vítám je opět s úsměvem.

Nejdřív se jich hodně ptám, abych otevřel dialog. Na příklad chci zjistit, co přesně hledají, proč je nabídka zaujala, co se jim na prodávaném bytě líbí/nelíbí a proč. Když lokalitu neznají, řeknu jim, co najdou v okolí domu.

První prohlídku bytu si zájemci udělají sami díky videoprohlídce na internetu. Fyzických prohlídek už potom není tolik a přichází většinou vážní zájemci. Více o tom, proč a jak vytváříme fantastické videoprohlídky nemovitostí v tomto článku.>>

Do online prezentace prodávaného bytu dávám všechny důležité informace, aby zájemci znali většinou faktů předem. Na prohlídkách se spíš bavíme o možnostech převodu bytu, ceně a financování.

Na konci prohlídky předávám zájemcům složku s nabídkou bytu (teaser). Součástí nabídky je i pomoc s vyřízením hypotéky, pokud ji kupující potřebují.

Na jednu z prohlídek přišel pán, který se na mě pořád tak nějak zasněně díval a moc nemluvil. 😊 Když jsem mu předával připravenou složku s nabídkou bytu a hypotéky, už se neudržel a povídá: „Tak takovou prezentaci jsem ještě neviděl. Sám jsem prodával byt před několika lety a lituji, že jsem Vás tehdy neznal.“ 😊

Trochu jsem zůstal opařenej a potom jsem mu vysvětlil, že to, co vidí, je standard naší komunity Qara.

Není nad to, když je vidět, že děláte práci, kterou máte opravdu rádi.

Líbil se vám tento článek? Přihlaste se k odběru dalších článků, a navíc získejte praktický e-book zdarma. >> 

Chcete taky prodat svou nemovitost? Pojďme se nezávazně sejít a probrat vaše možnosti.

\"\"

Prodejte svůj byt v Praze za nejlepší cenu, rychle a bezpečně.

Provedu vás celým procesem od nastavení správné prodejní ceny až po předání bytu novému majiteli.

David Přikryl, realitní makléř

David Přikryl
Jsem autor projektu Jak prodat svůj byt a realitní makléř v jedné osoběŽiji v Praze, kde svým klientům pomáhám při koupi a prodeji bytu. Jsem členem komunity nezávislých realitních makléřů Qara (Quality Assured Real Estate Advisors), která mi poskytuje vynikající podporu a zázemí, abych mohl svou práci odvádět perfektně. Soustředím se víc na kvalitu než kvantitu, a proto se věnuji jen malému počtu zakázek, abych je mohl zpracovat kvalitně. Baví mě dělat složité obchody, protože mě profesně posouvají dál. Více o mně zde.>> Nechcete být na prodej bytu sami? Rád vám pomůžu. Více zde.>>

Chcete zjistit, za kolik prodáte svůj byt v Praze právě teď? Zjistěte to z pohodlí svého domova.

Odebírejte nové články na váš e-mail.

Navíc získejte ZDARMA praktický e-book 5 nejčastějších chyb při prodeji bytu.

Nechte se profesionálně zastupovat při prodeji svého bytu v Praze a prodejte svůj byt za nejlepší cenu, rychle a bezpečně.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů